Záchranná stanice pro handicapovaná zvířata

Provozujeme záchrannou stanici pro zraněné volně žijící živočichy v Jaroměři pro okresy Hradec Králové, Náchod, Rychnov na Kněžnou, Trutnov.

První pomoc zvířeti v nouzi

Adresa: Záchranná stanice ČSOP (objekt kasáren), Legionářská 45, 551 01 Jaroměř
Telefon: 603 847 189 (případně: 605 251 434 , v případě nedostupnosti předchozích čísel: 731 658 112 )
e-mail:  coracias(zavinac)seznam.cz

V případě nálezů živočichů v nouzi prosíme rovnou volejte na naše mobily a nepiště nám e-maily či zprávy na sociální sítě. Naše pacienty nemůžeme krmit „virtuálně“ a proto ani (naštěstí) nejsme non-stop „on line“. Děkujeme za pochopení!
Kudy k nám:
Popis cesty: Od vlakového nádraží se dostaňte na hlavní tah směrem na Náchod. Pak stále rovně (kolem autobusového nádraží) až téměř ke konci Jaroměře odbočíte vlevo do ulice Obránců míru, cca 30 m za prodejnou truhlářských potřeb po levé straně. Na první křížové křižovatce odbočte doprava do kopečka do slepé ulice. Asfaltová cesta zde skončí a dál už pokračuje pouze štěrková cesta podél betonového plotu bývalých kasáren, která vás přivede přímo na záchrannou stanici. GPS: 50°21’46.561″N, 15°55’39.813″E

mapa_stanice

Územní působnost: Bývalé okresy Hradec Králové, Náchod, Rychnov na Kněžnou, Trutnov

Záchrana zvířat v ČR:

Projekt Zvíře v nouzi – Záchranazvířat.cz – přehled všech stanic Národní sítě vč. územní působnosti

Adresář stanic – Příroda.cz

Aktuálně hledáme zvířecí záchranáře! Více informací zde

Za podpory Lesů České republiky jsme v roce 2017 rekonstruovali výběh pro srnčata a „Vodní svět“ 

V  roce 2017 se na Záchranné stanici v Jaroměři podařilo i díky podpoře LČR  vybudovat „Vodní svět„, kompletně zrekonstruovat výběhy pro kopytníky a průběžně opravujeme další ubikace, včetně střechy hlavní budovy a stropů.

Vodní svět je velkým přínosem pro mokřadní drobné ptactvo zejména řádu krátkokřídlých, bahňáků a racků. Tato voliéra nabízí  zástupcům jmenovaných skupin po úraze dostatečný prostor a  pocit bezpečí v prostředí imitujícím mokřady pro jejich rekonvalescenci a poté zdárný návrat do přírody. Voliéra byla okamžitě obydlena slípkou zelenonohou, čejkou chocholatou, rackem chechtavým a lyskou černou.

Výběh pro kopytníky již v roce 2017 využívaly srnky, sražené mládě divokého prasete a též se na něj těší čerstvý přírůstek: mládě muflona rovněž sražené autem.

Všechny nově zbudované voliéry mají základny z kovových trubek a jeklů, jež garantují větší životnost. Výplně jsou prkenné, ve vodním světě je navíc strop a horní partie stěn chráněn speciálními sítěmi, které jsou v případě nárazu ptáků pro ně bezpečné. Voliéry jsme ošetřili dvěma nátěry barev opět kvůli zvýšení životnosti voliér.

Ještě jednou děkujeme Lesům České republiky, s.p., Krajskému ředitelství Choceň, za poskytnutí finanční podpory na realizaci projektu.