Kontakty

Kontakty

Chcete nám pomoci jako dobrovolník při údržbě lokalit, finančně podpořit naši činnost, nebo Vás pouze zajímá něco navíc, co jste na webu nenašli? Kontaktujte nás.

Velkojaroměřský pozemkový spolek je zřízen při Českém svazu ochránců přírody JARO Jaroměř a jeho součástí. Více o našem pozemkovém spolku ZDE.

ČSOP JARO Jaroměř
Národní 83, 551 01 Jaroměř
www.jarojaromer.cz

Předseda ČSOP JARO:
David Číp
email: coracias(zavinac)seznam.cz
mobil: +420 603 847 189

Agendu komunikace s vlastníky lokalit a úřady má na starosti:
Ing. Jan Pavelka 
email: honza.pavelka(zavinac)seznam.cz
mobil: +420 775 642 879
a
Martina Rousová
email: Maeve71(zavinac)seznam.cz
mobil: +420 731 406 608 

 

4 Replies to “Kontakty”

  1. Byla jsem v zimě navštívit slatinnou loučku u obce Dlouhopolsko. Poškozují ji divoká prasata.

    1. Dobrý den,
      o problému s divokými prasaty vím, ale obávám se že není v našich silách s tím zatím nic udělat. Lesní správci od pana Kinského je v této lokalitě loví velmi intenzivně a stejně to nepomáhá. Navíc se nejedná o problém pouze této lokality, ale i řady jiných (byť na některých místech je rytí divočáků naopak prospěšné, protože tím vznikají cenná raná sukcesní stádia). Na lokalitě Mazurovy chalupy jsme kvuli divočákům nakonec museli nejcenější partie ohradit, aby tam divočáci nelezli. Nicméně ještě větší problém než divočáci je nedostatečná péče, protože se nám na ni nedařilo sehnat dostatek prostředků a proto jsme veškeré zásahy na této lokalitě v posledních letech platili z našich soukromých kapes a proto byla nedostatečná. Letos by se snad konečně měla situace zlepšit – přístí týden tam jedeme sekat a připravit lokalitu na letošní sezónu. S pozdravem David Číp

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *