- Pěčíkov východ – komplex teplomilných strání s jihovýchodní expozicí
- Jívka (Dolní Vernéřovice)/Odolov/Jívka II – odkaliště měděné rudy Bohumír – sever
- Popice – stepní trávníky Popická stráň – PP Hochberk
- Jívka (Dolní Vernéřovice)/Odolov/Jívka II – Orchidejové odkaliště měděné rudy Bohumír – jih
- Pěčín/Slatina nad Zdobnicí – vlhká louka Keptrova stráň
- Nenkovice/Želetice – stepní trávníky NPP Na Adamcích
- Žíka, mokřadní louky u rybníka Šejval
- Žehuň/Polní Chrčice – teplomilná stráň Kozí Hůra západ
- Zboží/Žireč/Dvůr Králové – Hrubá luka
- Záměl – přírodní rezervace Zámělský borek
- Záboří – teplomilná mez a zahrada
- Vysokov – teplomilná stráň Kupkův kopec
- Vysoké Mýto – U Vinic – slatinná louka Babka
- Vysoké Chvojno/Horní Ředice – mokřadní louka u rybníka Smilek
- Vysoká nad Labem, teplomilná stráň na kopci Milíř (Lhota)
- Vršatské Podhradie – PR Vršatské bradlá (Slovensko)
- Vrbovce – PP Bučkova Jama (Slovensko)
- Vranová – Jalovcové zákoutí – teplomilná stráň
- Vestec/Zaloňov – teplomilná stráň
- Velký Vřešťov – Hořečková teplomilná stráň
- Velký Vřešťov – tvrdý luh
- Velichovky, teplomilná stráň
- V Lukách/Bezník – louka v přírodní památce Homolka
- Újezd pod Troskami – teplomilný sad (třešňovka)
- Tůmovka (Horní Žďár)/Nová Ves/Albrechtice nad Orlicí – písčiny podél trati
- Trubějov – mokřadní louka Vachta
- Topolecká – přírodní památka Borotová (Slovensko)
- Studnice/Řešetova Lhota – mokřadní louka a jezírko
- Štramberk – Kamenárka, bývalý kamenolom
- Starý Ples – jezírko pro obojživelníky u rybníka Starý ples
- Spyta – Rousín, teplomilné stráně Spytské keře
- Smiřice – biocentrum Obora – písčiny a mokřady
- Slavoňov/Vanovka/Zákraví – Klopotovské údolí, mokřadní louka Mečíky
- Semice – teplomilná stráň Semická hůra
- Semanín/Nový Rybník – bývalá střelnice Rudé armády
- Sedlec – bučina
- Rzy/Dlouhé – údolí Olešenky, mokřadní louka Pod vilami
- Rzy/Dlouhé – údolí Olešenky, mokřadní louka Nad vilami
- Rzy/Dlouhé – údolí Olešenky, mokřadní louka Máje
- Rzy – údolí Olešenky, mokřadní louka Velká Vachta
- Rzy – údolí Olešenky, mokřadní louka U Andršů
- Rzy – údolí Olešenky, mokřadní louka Pod Polomkou
- Rzy – údolí Olešenky, mokřadní louka Ňufova Malá Vachta
- Rzy – údolí Olešenky, mokřadní louka Forejtek
- Rzy – údolí Olešenky, mokřadní louka Bledule
- Rviště/Orlické Podhůří – teplomilná stráň Zátvor
- Rovná
- Rašovice/Týniště nad Orlicí – aktivní pískovna
- Rájec – bývalá mokřadní louka
- Radkov – teplomilná stráň nad tratí
- Ráby – teplomilné stráně pod Kunětickou Horou
- Přívrat – mokřadní louka Za horama
- Přerov nad Labem – teplomilná stráň Přerovská hůra
- PP Žalostiná (CHKO Biele Karpaty, Slovensko)
- Pouzdřany – Národní přírodní památka Pouzdřanská step – Kolby
- Polšť, mokřadní louka
- Polní Chrčice/Dománovice/Žehuň – loučka pod lesem
- Plechtinec – horní teplomilná stráň
- Piletice/Rusek/Bukovina – teplomilná stráň a stará třešňovka
- Piletice/Rusek – Piletický potok
- Peklo u Nového Města nad Metují, mozaika mokřadních a teplomilných lučních společenstev
- Pecka – podhradí, hrad a kostel
- Pěčíkov – teplomilná stráň Hraničky
- Pařezská Lhota – mokřadní louka
- Opočno/Trusnov/Uhersko – teplomilná stráň
- Ohaveč/Holín/Březina – mokřadní louky v Přírodní rezervaci Ostruženské rybníky
- Ohařice – PP Dubolka
- Nové Mesto nad Váhom – Přírodní rezervace Turecký vrch (Slovenská republika)
- Nové Město nad Metují – Krčín, lesní louka Luštinec
- Nová Ves – rašelinné louky u rybníka Malý Karlov
- Nová Bošáca – Přírodní památka Grúň (Slovenská republika)
- Nebrová – Přírodní rezervace Nebrová (Slovenská republika)
- Mokrovousy – čapí hnízdo
- Mírov – teplomilná stráň
- Milovice/Lipník/Jiřice – Pozorovatelna – bývalý vojenský prostor Milovice – Mladá
- Mikušovce – bývalý kamenolom a pastviny (Slovenská republika)
- Mezilesí, mozaika vlhkých a mezofilních luk
- Malejov u Myjavy (Slovensko)
- Machov/Bělý – teplomilná stráň
- Lukavec u Hořic – lesní komplex
- Lukavec – teplomilná stráň Krušina
- Lukavec – mokřadní louka Soví doly
- Lúka/Hrádok – Tematín – EVL Tematínské vrchy (NPR Tematínská lesostep a Přírodní rezervace Kňazí vrch)
- Librantice – vybrané vodoteče v povodí Librantického potoka
- Lejšovka/Smržov/Libřice – biocentrum Kaltouz, mokřadní louka Violky
- Lázně Bohdaneč/Horka – mokřady Horecké písníky
- Lázně Bohdaneč/Boudy – pískomilná společenstva pod elektrovody – „Východočeská Sahara“
- Lázně Bohdaneč – golfové hřiště
- Lázně Bělohrad – Přírodní památka Bělohradská bažantnice
- Lázně Bělohrad – Černá louka, mokřadní louky
- Květná – teplomilná stráň
- Kvasiny/Hamernice/Hraštice – teplomilná stráň Hamernická školní rezervace
- Krivoklát – Přírodní památka Krivoklátska tiesňava (Slovensko)
- Koš/Svinárky, teplomilná stráň Dehetník
- Konecchlumí, teplomilná stráň
- Konecchlumí, mokřadní louka
- Kocléřov – teplomilná stráň
- Klebš/Vidonice – rašeliniště
- Kanice – rybníky Zlatnice, Kordelník, Rokelník a Žabinka v Bříšťanském lese
- Josefov, teplomilná společenstva na severních svazích a vojenském cvičišti
- Jeníkov/Jahodná/Dachovy – Fořtova lesní louka
- Jaroměř – zatopený písník Jakubské předměstí
- Janovičky – Malejov, teplomilná stráň
- Hustířany – část lesa a jezírko
- Hradišťko II / Pamětník – přírodní rezervace Pamětník
- Hradec Králové – Přírodní památka Na Plachtě
- Hradec Králové – luční pás u Brněnské výpadovky
- Horní Nová Ves – Přírodní památka Kamenná hůra
- Horní Lánov – pastvina Bíner
- Hoděšovice – část louky v PR Mazurovy chalupy
- Habřina/Hustířany – les Vražba
- Ferdinandov, kamenolom
- Dománovice/Radovesnice II – vybrané části Dománovického lesa
- Dolní Lochov/Ostružno – teplomilná stráň v přírodní památce Svatá Anna
- Dolná Súča – Přírodní rezervace Krasín (Slovenská republika)
- Dobrošov, rašeliniště Pod hájenkou
- Dobrá Voda – teplomilný sad (třešňovka)
- Dlouhopolsko – slatinné louky u Dlouhopolského rybníka
- Dlouhé/Taszów/Borová – Přírodní památka Rašelina
- Chotěborky/Jeřičky/Velký Vřešťov – části lesa
- Cholenice – teplomilná stráň
- Cetuna – přírodní památka Cetuna (Slovensko)
- Česká Skalice/Zlíč – Přírodní rezervace Dubno
- Česká Rybná – bývalá pastvina
- Česká Čermná, mokřadní louky a alej ovocných dřevin
- Červený Kostelec – alej ovocných dřevin
- Červená Třemešná – silážní jáma
- Červená Třemešná – louky, zahrady a ovocné sady
- Červená Třemešná – Nebesa, mozaika mokřadních a teplomilných lučních společenstev
- Čeperka – písčiny pod elektrovody
- Čejč/Terezín/Kobylí – stepní trávníky Kobylské skály
- Hovorany – Hovoranské Úlehle – panonské sprašové trávníky
- Bukovina/Strašov/Přepychy – louky u Strašovského rybníka
- Bukovina nad Labem/Zástava – popílkoviště elektrárny Opatovice
- Brtev – lesík Homolka
- Brod nad Labem – Ještěrčí ráj, teplomilné stráně a pastviny
- Brod nad Labem – údolíčko
- Bříství/Starý Vestec – Břístevní (Křížová) hůra
- Boudy – bývalé vojenské cvičiště a mokřady
- Borohrádek – mokřina
- Blatnička/Dolní Němčí/Hluk – mezofilní louka v evropsky významné lokalitě Jasenová
- Bezděkov nad Třebůvkou – teplomilné stráně sever
- Bezděkov nad Třebůvkou – teplomilné stráně jih
- Benátky nad Jizerou/Lipník – bývalý vojenský výcvikový prostor Milovice-Mladá – Traviny
- Běluň/Heřmanice – teplomilná Heřmanická stráň
- Bělá pod Bezdězem/Vrchbělá – bývalý vojenský výcvikový prostor Ralsko – severní část
- Beckov – Přírodní rezervace Beckovské Skalice (Slovenská republika)