Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Koně potřebují naši ochranu – prosíme pomozte nám je chránit!

Navzdory všem našim opatřením typu sledování kamerovým systémem, dozorem ze strany městské policie, členy místního kynologického klubu se psy i našimi pracovníky a dobrovolníky, kteří zde zajišťují téměř každodenní namátkovou kontrolu, masové kampani v médiích a zamoření okolí ohrad cedulkami typu Nezabíjete prosím naše koně Vaším krmením, nebo Pes na vodítku = koně v klídku, jsme jak na Plachtě, tak i na Josefovských loukách už opakovaně zaznamenali první případy, kdy se návštěvníci snaží koně přikrmovat. Navzdory tomu, že je obecně známo, že jedna z Milovických klisen na následky zdánlivě nevinného přikrmování ze strany návštěvníků před pár měsíci uhynula! Krmení bylo dokonce nasypáno přímo pod cedulkou Zákaz přikrmování koní – viz foto na našich sociálních sítích. 

Stejně tak jsme zaznamenali už naprosto nepochopitelnou příhodu, kdy byl pes záměrně vypouštěn majitelkou ke stádu proto, aby se mohl na stádu „hezky natrénovat“ a aby se „pořádně vyběhal“!!!

Proto jsme se rozhodli spojit všechny milovníky divokých koní na Plachtě a na Josefovských loukách do neformální skupiny – Strážci divokých koní. Smyslem skupiny je si co nejefektivněji předávat informace o neukázněnosti některých návštěvníků a zajistit koním optimálně nepřetržitý dozor ze strany těch návštěvníků, kteří jsou nejen rozumní, ale dokonce i ochotní se do aktivního dozoru nad stádem (nebo oběma stády) zapojit.

Je opravdu hodně návštěvníků, kteří už chodí k našim koním pravidelně, pokochat se jejich krásou a radovat se z toho, že jsou zde s námi. Potřebujeme se ale všichni optimálně co nejlépe zkoordinovat, aby případné „díry“ vykryl náš profesionální koňský dozor.


Pokud chodíte k našim koním pravidelně a máte zájem stát se Strážcem divokých koní, prosíme jakýmkoli způsobem nás kontaktujte:

Nejlépe e-mailem na: jarojaromer@seznam.cz
Telefonem nebo SMSkou na: 732 344 067 (případně 731 406 608)
nebo přes sociální síť Facebook, přímo na stránku Strážci divokých koní Východních Čech (pro tento účel ale nepoužívejte prosím stránku Návrat divokých koní do Východních Čech, která slouží pouze k propagaci projektu a nikoli technikáliím spojeným s dozorem nad koňmi)

Lepší dozor nad koňmi a obecně i podporu projektu na návrat divokých koní do Východních Čech i na další lokality typu Bohdanečský rybník, Zubří, Ještěrčí ráj,.. je možné podpořit i finančně prostřednictvím oficiální veřejné sbírky. Stejně tak uvítáme i další dobrovolníky o pomoc s ochranou naší krásné, ale bohužel tolik ohrožené přírody, nebo alespoň materiální a finanční pomoc – více na speciální infofolii hned vedle nebo na www.JAROjaromer.cz/podpora/.

Napsat komentář