Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vánoční nabídka

Pomáháme přírodě i o Vánocích 

Přátelé, jste v rozpacích z každoročního vánočního utrácení miliard?

Většinou za hromady zbytečností, které se následně po krátkém použití kupí po různých koutech jen proto, aby na Vánoce bylo něco pod stromečkem?

Ohromná nadprodukce věcí přispívá k dalšímu ničení života na naší planetě a způsobuje utrpení mnoha živočichů od velryb a slonů až po ptáky, žáby a motýly.

Ale můžeme to změnit – TEĎ HNED! Jak na to ZDE!

Pokud jste v tak velkém stresu, že nestíháte v odkazu výše shlédnout jak vytvořit svátky šetrnější pro zvířata i přírodu a chcete se nejrychlejší cestou dostat k nejekologičtějším dárkům tak zde jsou naše nejdůležitější typy:

– Kupujme ekologicky šetrné  BUDKY, KRMÍTKA a BENEFIČNÍ EKOL. ŠETRNÉ ZBOŽÍ VYRÁBĚNÉ S LÁSKOU PŘÍMO NA ZÁCHRANNÉ STANICI V JAROMĚŘIPomůžeme tím přírodě nejméně 2x! Veškerý zisk totiž putuje na ochranu přírody.

– KUPUJME POZEMKY v nestátní rezervaci Ptačí park Josefovské louky a získejte dárkový certifikát – díky naší ochraně tu probíhá opačný proces – ŽIVOTA  TU PŘIBÝVÁ!

– Adoptujme si třeba také ŽELVÍ SNŮŠKU a podpořme tím skvělý projekt na ochranu mořských želv.

– Nebo pořiďme dárkový certifikát na OČIPOVÁNÍ POLOOPICE OUTLONĚ, nebo mu kupme krmení na jeden měsíc prostřednictvím organizace Kukang.

– V Ekocentru Toulcův Dvůr v Praze se můžeme stát na JEDEN DEN FARMÁŘEM.

– V ekologickém institutu Veronica můžeme zakoupit KNIHY a další publikace a v Brně také živou vánoční jedličku kterou později můžete vysadit do lesa.

– Staňme se na JEDEN DEN OŠETŘOVATELEM na záchranné stanici v Jaroměři.

– Nebo třeba kupme fairtrade KÁVU, ČAJ nebo ČOKOLÁDU a podpořte svým nákupem ekocentrum Čtyřlístek.

Prestižní ochranářská skupina JARO doporučuje také tyto spolupracující projekty.

Udělejme si lepší, tedy smysluplnější Vánoce

Několik užitečných odkazů:

Zboží bez palmového oleje

Benefiční zboží od nevládních organizací

Řada odkazů na firmy s EKO-zbožím

Správa a výkup lokalit

Zelené Vánoce

Jednotlivé organizace a projekty je možné podpořit zasláním daru na legální a zcela oficiální veřejnou sbírku, spuštěnou v roce 2017.

Administraci sbírky zajišťuje za tímto účelem jednotlivými nevládními organizacemi zřízená Ekologická servisní organizace (ESO – www.ESOrg.org, na Slovensku právě teď vzniká www.ESOrg.sk) a stejné servisní organizace budeme zakládat i v dalších státech.

Stejně tak ESO nyní pracuje na administrativním zřízení DMS kampaně pro jednotlivé organizace a projekty, neboť z důvodu nemalé úspory nutné byrokracie bohatě stačí, když nutnou administraci zajišťuje pouze jediná organizace pro všechny ostatní.

Pro pomoc přírodě České republiky platí

TENTO HLAVNÍ ÚČET: 2801040757/2010

 

Chcete-li přispět na konkrétní činnost jednotlivých organizací či projektů, vyplňte prosím následující variabilní symbol a optimálně i do poznámky napište doporučený text, abychom věděli které prostředky kam konkrétně pak zaslat:

Pro přírodu v tropech platí transparentní účet: 2001032353/2010

Prostředky získané veřejnou sbírkou jsou ve 100% výši bankovním převodem jednorázově několikrát do roka zasílány těm nevládním organizacím, které svoji oficiální veřejnou sbírku nemají a těm organizacím, které se zabývají projekty na ochranu přírody (např. Ochrana orchidejí, motýlů, atd.) a to dle konkrétního poslání každé samostatné veřejné sbírky. Vše je zcela transparentně ošetřeno jednotlivými darovacími smlouvami, neboť pořádek dělá přátele i mezi ochránci přírody.

Dohled nad správným, čestným a spravedlivým fungováním veřejné sbírky zajišťují význačné a důvěryhodné osobnosti české ochrany přírody, které tvoří Radu ESO:

Bc. Martina Skohoutilovánárodní koordinátorka Koalice proti palmovému oleji

David Číp, předseda ČSOP JARO Jaroměř a profesionální ochránce přírody

Mgr. Stanislav Lhota, Ph.D, přední primatolog, pracovník Zoo Ústí nad Labem, vedoucí projektu Zátoka nosatých opic

Mgr. Břeněk Michálek, správce Ptačího parku Josefovské louky

Mgr. Roman Kalous, předseda ČSOP Arion Olomouc

Vojtěch Koštíř, vedoucí pozemkového spolku Pražská pastvina

Mgr. Petra Steidlová, předsedkyně ČSOP Morava Brno

Mgr. Eliška Riegerová, předsedkyně ČSOP Podještědí

Zajišťujete také chod nějaké obecně prospěšné a progresivní nevládní ochranářské organizace, nebo alespoň konkrétní ochranářský projekt? A také zatím ještě nemáte administrativně vyřízenou vlastní legální veřejnou sbírku nebo DMS sbírku? Uvítali byste možnost využít veřejné sbírky a DMS kampaně provozované ESO? Kontaktujte nás.
(Slovenské organizace a projekty zde) a určitě se nějak ve většině případů domluvíme na konkrétních oboustranně výhodných podmínkách a spolupráci.