Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Tábor Olešenka

Na Olešence vítáme každého se zájmem o přírodu a životní prostředí (tedy i nováčky a zvědavce, kteří s JARO dosud nemají nic společného). Olešenka není táborem dětským (byť přítomnost malých dětí s rodiči tábor také oživuje). Ideálně předem potřebujeme jen vědět, s kolika lidmi asi máme kdy počítat (kvůli zajištění např. dostatku potravin – stačí dát vědět na e-mail jarojaromer@seznam.cz či telefon 603 847 189).

Jak by měla Vaše přihláška zhruba vypadat: „Jmenuji se … a přijedu na Olešenku (datum) … na … dní s … lidmi.

Cílem akce je jednak nabrání sil z kontaktu s přírodou (výlety apod.) a dozvědění se řady zajímavostí (přednášky u táboráků, výklady v přírodě, demonstrace alternativních zdrojů energie), ale také posečení cenných podhorských luk Velkého Jaroměřska (pracovní náplň tábora), popř. i likvidace invazních druhů. Pracovní nástroje rádi poskytneme (kosy, hrábě apod.), pokud ale máte možnost dovézt vlastní, určitě to není na škodu (třeba i jen vlastní rukavice).

Jídlo z polní kuchyně a další potraviny jsou zdarma (resp. za protahování se s kosou, hráběmi apod.). V místě je zdroj pitné vody, snad bude opět i limo/pivo osvěžení od náchodského Primátora. Místo ke stanování či spaní pod jasným nebem není problém (máme velkou louku), několik zájemců v krajním případě má k dispozici místo i ve vojenském stanu. Myjeme se v říčce Olešence, záchod uspokojují kadibudky. Je dobré počítat i s podmínkami sušení sena v dešti.

Obvyklé výletní cíle:

Možnost využití cyklobusu (přijeďte s kolem) – viz Orlobus, Kladskepomezi.cz.

Kontextové odkazy:

Číp D. (2007); Několik postřehů ze sečení luk v podhůří Orlických hor; Krása našeho domova VII (49): 4-6

Ducháček M., Číp D. (2003); Mokřadní louky na severu Orlického podhůří; ČSOP JARO Jaroměř (publikaci rozdáváme)

Kosímesnadno.cz (informace o kosách, kosení ap.)

Olešenkový komiks aneb pomník ochranářů