Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Mise Apollo 11 vol. 2 – 11. 11. 2022

Přijďte opět udělat malý krok pro lidstvo, ale velký pro přírodu!

Po pěti letech se v Bílých Karpatech opět uskuteční mezinárodní ochranářská akce, která má za cíl zlepšit životní podmínky pro vzácného motýla jasoně červenookého (Parnassius apollo). Ale samozřejmě ne jen pro něho, ale i pro stovky dalších druhů rostlin a živočichů, které s ním sdílejí životní prostor.

Pro připomenutí, v roce 2017 se na Vršatských bradlech v části zvané Babky zúčastnilo víc jak 50 dobrovolníků ze 6 evropských zemí.

Tentokrát si vybereme území přírodní památky Babiná při obci Bohunice, která je historickou lokalitou jasoně, a část prací bude probíhat i na Vršatci.

Sejdeme se v pátek 11.11. po 17:00 v tělocvičně základní školy v Benešově (48.9873172N, 18.1546547E). Zde budeme přespávat ve vlastních spacácích a karimatkách.
Druhou možností je příjezd v sobotu ráno 12.11. od 9:00 přímo na území PP Babiná.
Doprovodný program se bude konat v Benešově za základní škole. Těšit se můžete na diskuze, přednášky i promítání filmu. Na lokalitě na nedělní exkurzi.

Na akci je nutné přihlásit se na email jakubcibik.sk@gmail.com, abychom byli schopni zabezpečit dostatek stravy pro všechny pracující účastníky.

Těšíme se na vás, ať už přijedete jen na otočku, nebo na celou akci.

úvodní foto a pozvánka: Jakub Cíbik