Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Červen v JARO

Jak už to tak bývá, červnové dny mají ochranáři nahuštěné prací a neví kam dřív skočit. Na stanici je frmol, spousta (mnohdy zbytečně „zachráněných“) mláďat a k tomu klasický přísun zraněných dospělých.
Tématem měsíce byli zase čápi – tentokrát se jednalo o zachráněnou snůšku z Mladých Buků, kdy čápice uhynula a samec by sám vysedět a odchovat mláďata nezvládl Vejce jsme tedy zachránili a vylíhlo se nám tu jedno čápě, které snad bude možné úspěšně navrátit do přírody.
Stejně tak ale pracujeme po celé republice ve snaze opatřit ty nejcennějších přírodní lokality tak, aby se na nich dařilo všem rostlinám a živočichům, které je obývají.
Sekali jsme tedy ovsík a třtinu v Hodonínské dúbravě, v Milovicích a na spoustě dalších míst, které to potřebovaly napříč celou republikou. Na Břístevní hůře jsme stihli už druhou letošní mozaikovou seč. Poslední červnové dny jsme strávili na kopci Milíř u Vysoké nad Labem.
Naše spřízněné organizace také nezahálí – ČSOP Pardubice se věnovalo péči o jedinečkou lokalitu bývalého vojenského cvičiště Červeňák a plevelení sadu na Nemošické stráni, aby ho připravili na seč. Olomoučtí Arioni uspořádali již legendární tábor v Radiměři a ČSOP Morava začala se svým novým stádečkem ovcí vypásat PP Hochberk, posekala lokalitku Syslovce a uspořádala Setkání s přírodou na Kobylí spojené se sečí a hrabáním i zde.

na Milíři