Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Návrat divokých koní do východních Čech

Dlouho očekávaný, ještě déle pilovaný podrobný program akce Návrat divokých koní s Koalicí proti palmovému oleji. Podílí se na něm už přes 40 různých nevládních organizací, ochranářských projektů i firem, uvidíte a uslyšíte přednášky a veřejné prezentace o ochraně přírody tropů i naší přírody, první veřejné vystoupení prototypu Ekokaravanu s bohatou nabídkou dobročinného zboží na podporu ochranářských projektů u nás i v zahraničí, prezentace některých bezpalmových firem, stromolezce pečující o zoostromy, vtipné amatérské divadlo o ochraně vzácných motýlů, soutěž mezi ochranářským bagrem a družstvy dobrovolníků o nejkrásnější tůň pro obojživelníky, veřejnou dražbu nejluxusnějšího benefičního zboží, ukážeme i místa, kde se příroda chrání s využitím tanků či buldozerů, ale i symbolické pálení slonoviny a rohoviny, ekologické soutěže pro děti, ukázku kynologického výcviku psů s figurantem, zimní vycházku s odborníky přes houby, rostliny a i živočichy krajinářsky nádhernou lokalitou, do které pak společně vypustíme divoké koně z Exmooru, aby se po více jak 500 letech mohla navrátit přirozená celoroční pastva na východočeskou půdu.

Rádi Vás uvidíme a ještě raději budeme za pomoc s organizací celé akce. Vše už máme téměř zajištěno – chybí nám už jen šikovní kameramani, kteří budou akci přenášet živě na Facebook pro ty, kteří se akce nemohou zúčastnit osobně, další kameramany, kteří z toho, co natočí, vytvoří zajímavý sestřih na Youtube, dobrovolníky, kteří vyrobí papírové kly a nosorožčí rohy pro symbolické pálení slonoviny a rohoviny a nebo kříže pro symbolický hřbitov vyhubených druhů (nutno pak ale dopravit na akci, či poslat po někom, kdo na akci dorazí), dětské rýče, lopaty a motyky na hloubení tůní, dobrovolníky na výpomoc se zajištěním ekologických soutěží pro děti, někoho, kdo umí opravit prastarý ochranářský buldozer DT 75 a naprojektovat podchod pro divoké koně.

A také ještě stále hledáme další chlapy, kteří nejsou žádná ořezávátka a ženské, které utáhnou pluh a vydrží více než člověk, aby nám pomohly v následujících dnech dostavět rozlehlé ohrady pro divoké koně na Plachtě a v Ptačím parku.

Všichni dobrovolníci se mohou hlásit na: jarojaromer@seznam.cz. Děkujeme za pomoc, nebo alespoň sdílení, a těšíme se na vás, nejpozději již tuto sobotu 20. ledna 2018!

Pozvánka s podrobným programem včetně plánku, kam budou divocí koně vypuštěni, je též dostupná na našem webu www.stoppalmovemuoleji.cz/kone.php a události na Facebooku: https://www.facebook.com/events/194747321260587/.

Napsat komentář