Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Návštěva lokality

Ještěrčí ráj je samozřejmě možné kdykoli navštívit. Návštěva rezervace pro veřejnost zůstane trvale zcela bez omezení a zdarma.

Lokalita se nachází v těsné blízkosti nové cyklostezky, vedoucí z Hradce Králové do Kuksu, na začátku obce Brod nad Labem (viz Mapy). Naši naučnou tabuli pak naleznete cca 300 metrů zpátky po cestě směrem na Hradec, od ní je pak možné jít lesem po vybudované pěšině se schůdky přímo na lokalitu.

Jedinou překážkou pro volný pohyb návštěvníků po lokalitě jsou prozatím naše elektrické ohradníky (do lesa nad naučnou tabulí se ale dostanete bez problémů, ten ohrazen není a také stojí za to, zejména na jaře, když rozkvetou koberce dymnivek!). Nyní se budeme intenzivně snažit na lokalitě vybudovat dvířka pro návštěvníky tak, aby se zde mohli volně pohybovat a obdivovat krásy zdejší přírody. Některá dvířka jsou už hotová, takže je možné již nyní některé ohrady navštívit, a to právě ty na parcelách vykoupených z veřejné sbírky. Dalším krokem bude zřejmě vybudování značené naučné stezky napříč lokalitou, aby nám návštěvníci po lokalitě příliš nebloudili a zároveň nepřišli o nic cenného, co stojí za vidění!

Máte-li ovšem zájem navštívit lokalitu již nyní a prohlédnout si ji celou, prosíme, kontaktujte nás a nevyrážejte se prodírat našimi elektrickými ohradníky sami!! Do Ještěrčího ráje vás rádi pustíme, ale chceme předejít riziku poškození ohrady při prolézání dráty, útěku našeho stáda koz-ochranářek a traumatům u návštěvníků, kteří se zamotají do ohradníku pod proudem… Pokud nás kontaktujete, najdeme vhodný termín, který se bude hodit vám i nám a můžete to mít i s průvodcem!

Kontakty:

                   e-mail: coracias@seznam.cz nebo jarojaromer@seznam.cz

                   tel.: 603 847 189 nebo 605 251 434

Od roku 2013 plánujeme jako „nadstandard“ začít na lokalitě zajišťovat odbornou zoologicko-botanickou průvodcovskou činnost. Pro naše sponzory, významné partnery, ale i pro ty, kteří přispěli na výkup lokality nebo přispějou svou dobrovolnou prací, bude tento odborný průvodce zdarma, pro ostatní (nejlépe organizované skupiny více jak 10ti osob) bude zpoplatněn – z tohoto příspěvku pak bude následně zajišťována údržba ještěrčí rezervace. Nejideálnější termín pro návštěvu je duben až červenec. Pro další informace nás, prosím, kontaktujte.