Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nová kampaň Pomáhám přírodě!

Ve spolupráci s dvanácti veřejně známými osobnostmi a profesionálními fotografkami Janou Pechlátovou a Markétou Novak rozjíždíme nový ochranářský projekt na webu http://pomaham-prirode.cz/. Naším cílem je upozornit, že pomoci přírodě může opravdu každý i to, že pomáhat přírodě je dnes čím dál potřebnější.

V dnešní době se jen těžko dopočítáme všech problémů, které v přírodě jsou. Začít můžeme katastrofickým úbytkem hmyzu včetně opylovačů, či zmizením 10 milionů ptáků za posledních 30 let jen v České republice. Lidem vysychají studny, protože plošně mizí voda, zatímco se venkovní krajina mění v plantáže kukuřice a řepky plné toxických postřiků z „průmyslového“ zemědělství. Je proto už opravdu na čase začít tyto věci řešit. Našli jsme proto populární umělce a sportovce, kteří mají nejen pozitivní vztah k naší přírodě, ale kteří se již teď sami od sebe snaží naší přírodě pomáhat. A svým příkladem k podobné akci chtějí strhnout i ostatní.

Kampaň bude mít více úrovní. Půjde o sérii videí určených na sociální sítě a nafocení benefičního kalendáře pro rok 2020, jehož výtěžek bude použit na ochranu naší přírody i českých ochranářských projektů v tropech (zaměřených na záchranu kriticky ohrožených druhů zvířat). Na souběžné úrovni by se měla rozběhnout druhá kampaň, zaměřená na domácí zvířata – od těch hospodářských až po exoty a náš vztah k nim se svým vlastním kalendářem.

Vyvrcholením bude vydání popularizační knížky, která bude určena všem, kteří chtějí správně pomáhat přírodě a šetřit životní prostředí. Je na co se těšit, nemluvě o plánovaném překvapení, které je zatím naším tajemstvím 🙂