Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Orangutan v oleji aneb jak zachránit prales – přednáška

ORANGUTAN V OLEJI ANEB JAK ZACHRÁNIT PRALES
Přednáška o palmovém oleji a jeho dopadech na životní prostředí, o tom, jak můžeme my spotřebitelé ovlivnit dění na druhé straně planety.

Přednášející: Stanislav Lhota, M.Sc., Ph.D.

Stanislav Lhota je primatolog, zoolog a ochránce indonéského životního prostředí. Pracuje v ZOO Ústí nad Labem a na Fakultě tropického zemědělství ČZU v Praze. Je spoluzakladatelem a odborným garantem Koalice proti palmovému oleji a kritikem plantáží palem olejných, které jsou v současné době hlavní příčinou kácení a vypalování deštných pralesů a s tím souvisejícím rapidním ústupem rozmanitých živočišných forem života, ale i zhoršujících se životních podmínek obyvatel žijících v místech plantáží palem olejných v Indonésii.
Stanislav Lhota také vystupoval v dokumentárním filmu Zelená poušť režiséra Michala Gálika, který doporučujeme shlédnout. Dokument ukazuje děsivé praktiky společností vysazující palmy olejné, jako je vypalování deštných pralesů a jejich živočichů, vybíjení orangutanů nebo zabavování půdy obyvatelům žijících na území, kde obchodní společnosti zamýšlejí rozšiřovat plantáže.

Na přednášku se můžeme těšit v pondělí 21. 11. 2016 v AC Klubu v Hradci Králové od 17:00.

Napsat komentář