Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Rekonstrukce rozletové voliéry na záchranné stanici v Jaroměři právě začíná!

Ještě v minulém století jsme v Jaroměři na záchranné stanici vystavěli velkou rehabilitační voliéru. Se svojí 6m výškou a 12m hloubkou kdysi patřila mezi jedny z největších rozletových voliér v záchranných stanicích v ČR. Před návratem do přírody v ní za cca 23 let její existence procvičovaly svoje křídla po úrazech stovky ptačích pacientů. Rehabilitoval v ní nejen mediálně sledovaný mořský orel Matěj, který dodnes létá u Baltského a Severního moře mezi polským Gdaňskem, německým Hamburkem a dánskou Kodaní (na jeho cesty se můžete podívat ZDE), ale i mnoho poštolek, kání, včelojedů, motáků, kalousů, puštíků, čápů a dalších větších ptáků. 

Voliéra byla v dezolátním stavu několik posledních let a postupně se při každém větším větru rozpadala. Na její totální rekonstrukci však dosud chyběly peníze. To se změnilo v loňském roce, kdy se podařilo získat přes 300 tisíc korun od milovníků čápů. Tato částka však bohužel na kompletní rekonstrukci včetně projektové dokumentace nestačí – zejména když ceny materiálu v loňském roce tolik stouply.

Proto už několik měsíců sháníme další prostředky od obcí i soukromých dárců. Chceme teď začít co nejrychleji stavět alespoň hlavní kostru, dříve než těžce střádané peníze pohltí rekordní inflace. Oplechování a zasíťování budeme řešit až se podaří sehnat i poslední chybějící prostředky.

 

Nyní jsme tedy zahájili demontáž již v podstatě nefunkční staré voliéry a následovat budou práce na stavbě hlavní kostry.