Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Rekapitulace minulého roku a poděkování Vám všem!

I díky vám můžeme dál pomáhat zvířatům v nouzi a vytvářet jim lepší podmínky pro život v přírodě. Přes nepříjemné události, které zasáhly nás všechny, se našly chvilky radosti o které bychom se s vámi rádi podělili. Jednou z nich je jistě letošní zahnízdění ptačího klenotu – sokola, jenž byl v předcházejícím roce naším pacientem. Našli jej pracovníci CHKO Broumovsko vysíleného na zemi po náraze do hlavy. Po dvou měsících léčby se do Adršpašských skal vrátil a v letošním jaru byl opakovaně pozorován při krmení tří mláďat na hnízdě.

foto: Josef Vrána

Podařilo se nám navrátit do přírody mnoho jiřiček, vlaštovek, rorýsů, poštolek, ježků, kalousů, kání …i když bohužel ne všichni měli to štěstí. Vznikla nová mezidruhová přátelství našich pacientů, vzájemné drbání a masáže kožichu si dopřávali mýval Jonáš a oslík Lojza, viz video.

Zalíbení v sobě našli ale také náš čapí trvale hendikepovaný samec a již vypuštěná volavka Hortenzie, která se ale stále drží v blízkosti stanice. Návštěvníkům stanice se tak naskytla zajímavá podívaná, kdy volavka přinášela na stavbu hnízda větvičky a snažila se je prostrčit malými oky sítě voliéry. Očividně nebyla uplně s výsledkem snažení čápa spokojena a proto si postavila hnízdo vlastní přímo na čapí voliéře. Ve výsledku v čapí voliéře seděli čáp, čápice a volavka každý ve svém hnízdě a tak není divu, že letos čápatka nebyla.Jako každý rok jsme velké úsilí věnovali záchraně cenných míst v krajině, aby se vůbec měli naši pacienti kam vracet.Ale největší radost nám přinesl narůstající zájem lidiček o ochranu přírody, děkujeme také všem příznivcům stanice za významnou materiální a finanční pomoc!

Mládě potápky roháče jsme po vymotání z vlasce a po návratu do kondice vypustili zpět do přírody