Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Prohlídka Záchranné stanice s průvodcem

Prohlídka záchranné stanice pro zraněné a handicapované volně žijící živočichy v Jaroměři, s průvodcem, Cena: 30,- Kč/osoba (Příspěvek na léčení zraněných živočichů a ochranu přírody). Kontaktujte nás, prosím, e-mailem: exkurze@jarojaromer.cz či na telefoním čísle 732344967.

Pro organizované skupiny osob zajišťujeme prohlídky Záchranné stanice s odborným výkladem, který je přizpůsobován věku a míře znalostí návštěvníků. Ti se dozví o nejčastějších příčinách zranění volně žijících živočichů zaviněných lidskými aktivitami a možnostech, jak jim předcházet. Spatří řadu volně žijících živočichů, které z různých důvodů již není možné navrátit do volné přírody. Příležitostně mohou být dokonce i někdy (zejména v květnu, červnu a září) přítomni přímému vypouštění vyléčených živočichů zpět do volné přírody. Pokud jsou k tomu podmínky, umožňujeme i přímý kontakt s některými zvířecími pacienty (např. některá ochočená terarijní zvířata, která byla vypuštěna nezodpovědnými chovateli do volné přírody a následně se pak dostala do naší stanice – fretka, vodní želva, agama,…).

Součástí programu je i prohlídka některých částí „Živé zahrady“ – velký hotel pro hmyz, umělá hnízdní stěna pro břehule říční (pravděpodobně jediná v ČR) a bezobratlé živočichy, jezírka, zídky pro ještěrky, ptačí budky, krmítka, …

Při objednání uveďte prosím nejvhodnější termín, adresu instituce a požadovaný program. Objednávejte v dostatečném předstihu (nejlépe alespoň 14 dní až 4 měsíce), neboť váš nejideálnější termín může být již obsazen, ideální jsou pondělky či úterky, ale jsou možné všechny dny. Návštěvu záchranné stanice naplánujte prosím mezi cca 1.4 – 30.10. (většina expozicí je venku pod širou oblohou čemuž je nutné uzpůsobit oblečení, návštěvu v jiném období nedoporučujeme, ale možná je). Dárečky pro pacienty v podobě tvrdého pečiva, ovoce, zeleniny, piškotů, psích i kočičích granulí a konzerv vítáme, ale nejsou podmínkou. Občerstvení není na stanici zajištěno, WC ano, stejně jako venkovní (možnost rozdělat oheň) či vnitřní posezení pro celou skupinu (např. při svačině).

Prohlídku Stanice je možné doplnit výukovým programem dle naší nabídky (viz další nabídka služeb). Příspěvek na léčení zraněných živočichů a ochranu přírody se v případě přednášky přímo na Stanici navyšuje o 10,- Kč/osobu.